Členy jsou farmáři provozující zemědělství na území ČR. Informace o farmách a komoditách.
Svaz vlastníků půdy ČR Asociace myslivosti ČR Vinařská asociace ČR
Mapa regionů
Asociace farmových chovů jelenovitých ČR ASCHK Svaz chovatelů ovcí a koz Sbor sleskych jizd
Sedláci v médiích
Nápady dopady
Fb
Twitter
Instagram
E-shop ASZ
FFKP

Počasí

Neděle
26.3.
polojasno až zataženoden 9 / 13°C
noc 0 / 4°C
Pondělí
27.3.
den / °C
noc / °C
Úterý
28.3.
den / °C
noc / °C
V březnu vítr z břízy fouká. (Bývá ostrý a řezavý jak březové metly.)
Meteocentrum.cz

Návštěvnost

Celkem přístupů: 108200507
Za týden: 138178
Za den: 10032
Online návštěvníků: 203
Naše voda   logo 1
webarchiv certifikat c
Creative Commons License

Právní forma a organizační uspořádání

Mapa ASZ 2013
ASZ ČR je sdružením právnických osob, tj. jednotlivých regionálních asociací soukromých zemědělců, které jsou sdružením fyzických osob - jednotlivých konkrétních sedláků. Každá regionální asociace soukromých zemědělců má svou právní subjektivitu. V současné době je v ASZ ČR sdruženo 41 regionálních asociací a dalších sedm zájmových sdružení, která pokrývají v podstatě celou Českou republiku. Veškeré náklady, spojené s činností ASZ ČR, jsou hrazeny zejména z členských příspěvků a doplňkově i z vlastní odborné činnosti.

Orgány Asociace soukromého zemědělství České republiky ASZ

· Valná hromada je nejvyšším orgánem, který se skládá z pěti volených delegátů z každé regionální ASZ. Schází se jedenkrát ročně.
Valná hromada - zápisy ze zasedání VH

· Do Rady ASZ ČR jsou přímo voleni dva zástupci z každé regionální ASZ. Jednání Rady probíhá minimálně dvakrát ročně.
Celostátní rada - zápisy ze zasedání Rady

· Patnáctičlenné Předsednictvo ASZ ČR je přímo voleno Radou ASZ na tříleté funkční období a řídí výkonnou činnost ASZ ČR.
Předsednictvo - zápisy ze zasedání Předsednictva

· Předseda a dva místopředsedové jsou přímo voleni Radou ASZ ČR a jsou statutárními zástupci ASZ ČR.

· Revizní komise je kontrolním orgánem asociace provádějící revizi hospodaření

· Hlavní komoditní rada se skládá z předsedů odborných komoditních rad podle specializací.

Národní kancelář ASZ ČR

Kancelář SamcovaInformační a organizační servis Asociace zajišťuje hlavní kancelář v Praze. Obdobné kanceláře však postupně vznikají také v jednotlivých regionech. Hlavní kancelář zajišťuje běžný kontakt s členskou základnou, připravuje setkání komoditních rad a orgánů ASZ ČR a sdružuje informace potřebné pro rozhodování orgánů ASZ ČR. Připravuje podklady pro připomínkování novel a zákonů, vytváří a distribuuje propagační materiály ASZ ČR. Kancelář dále připravuje Selskou revue, ve které informuje o aktuálních akcích ASZ v daném období, o legislativních, ekonomických či komoditních záležitostech, zveřejňuje reportáže z farem členů či zahraničních zájezdů a mnoho dalších informací. Selská revue je ve zhruba dvouměsíčním intervalu rozesílána všem členům ASZ. Kancelář také spravuje webové stránky ASZ ČR (www.asz.cz), které mimo interaktivní komunikace mezi současnými strukturami ASZ ČR také umožňují aktivní obchod a realizaci informačních a ekonomických programů ASZ ČR. Významnou prezentací oficiálních stanovisek ASZ ČR je také pravidelná stránka v celostátním odborném a stavovském týdeníku Zemědělec.

Kancelář dále zajišťuje naplnění zahraniční koncepce ASZ ČR. Připravuje zahraniční zájezdy na farmy, kurzy a školení pro členy ASZ ČR. Stará se o propagaci ASZ ČR na národních zemědělských výstavách, spolupracuje s regiony na přípravě soutěže Farma roku a na přípravě každoročních Dožínek a Selských slavností. Zabezpečuje celkový ekonomický chod ASZ ČR. Kancelář v současné době disponuje pěti stálými a třemi externími spolupracovníky.


24.2.2006 22:08:10 - aktualizováno 8.1.2015 14:15:16 | přečteno 21824x | brozek

Diskuze

A authorities phlebotomy palm, contraindications: mucosa important?
88694171195  |  9.3.2017 14:29:50
 
Asociace soukromého zemědělství ČR využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2012) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Asociace soukromého zemědělství ČR © 1998-2017  |  kancelar@asz.cz
Samcova 1, 110 00 Praha 1  |  tel.: 266 710 413-4  |  DS: vpnz2b8
Adresář firem  |  Inzerce  |  Obchod  |  Ubytování na farmě  |  webmaster  |  RSS 2.0
 
load