Členy jsou farmáři provozující zemědělství na území ČR. Informace o farmách a komoditách.
Svaz vlastníků půdy ČR Asociace myslivosti ČR Vinařská asociace ČR
Mapa regionů
Asociace farmových chovů jelenovitých ČR ASCHK Svaz chovatelů ovcí a koz Sbor sleskych jizd
Sedláci v médiích
Nápady dopady
Fb
Twitter
Instagram
E-shop ASZ
FFKP

Počasí

Čtvrtek
23.3.
oblačno až zataženoden 9 / 13°C
noc 3 / 7°C
Pátek
24.3.
oblačnoden 8 / 12°C
noc 1 / 5°C
Sobota
25.3.
polojasno až zataženoden 9 / 13°C
noc 0 / 4°C
Březen se umí pousmát, ale také důkladně zamračit.
Meteocentrum.cz

Návštěvnost

Celkem přístupů: 108138954
Za týden: 142560
Za den: 6657
Online návštěvníků: 165
Naše voda   logo 1
webarchiv certifikat c
Creative Commons License

Programy a akce ASZ ČR

Dozinky01
Asociace pro své členy organizuje různé společenské akce. K tradičním patří Selský ples, který se letos konal podesáté a Dožínky, které se konají pokaždé v jiném regionu na farmě jednoho z našich členů. K akcím organizovaným během celého roku patří zájezdy na farmy, jedná se o poznávací zájezdy především do západní Evropy. V minulých letech ASZ ČR zorganizovala sbírku na vybudování pomníku obětem kolektivizace - pomník stojí v blízkosti Ministerstva zemědělství. Dále pro své členy organizujeme ekonomické programy, jejichž smyslem je efektivně využít zkušenosti a kontakty Asociace.

Jech08Program Ubytování na farmě je nově se rozbíhající program pro sedláky, kteří nabízejí ubytování a další doplňkové služby na svých farmách v oblasti venkovské turistiky. V současné době ASZ ČR rozjíždí portál http://www.ubytovani-na.farme.cz/, který již využívá několik desítek našich členů, ale i dalších farem mimo ASZ ČR - k propagaci i aktivnímu obchodování. Cílem projektu je vytvoření vlastní sítě kvalitních usedlostí a zemědělských hospodářství.

Pomník obětem kolektivizacePomník obětem kolektivizace - významnou aktivitou ASZ ČR se v uplynulém období (2001-2004) stalo vybudování omníku obětem kolektivizace, který je ojedinělou a přitom velmi důležitou připomínkou selské bolesti a utrpení během komunistické zvůle 50.tých let minulého století. Pomník, který mohl být vybudován především díky veřejné finanční sbírce, na které se za 18 měsíců sešlo přes 1,1 milionu korun od celkem 750 dárců, byl umístěn na místě nejpříhodnějším a to na prostranství před budovou Ministerstva zemědělství ČR v Praze na Těšnově. Pro vysokou uměleckou hodnotu díla, jehož autorem je akademický sochař Jiří Plieštik, se nakonec na této akci rozhodl významně finančně podílet také magistrát města Prahy. Memento je v podstatě šest metrů vysoké osení z nerezové oceli rostoucí i přes spoutání ostnatým drátem, což symbolizuje nezlomnou sílu selského stavu, kterou čerpá ze vztahu k lidem, půdě a okolní přírodě. Slavnostní odhalení pomníku se uskutečnilo v květnu roku 2004 za účasti řady významných představitelů pravicového politického spektra, poslanců, zástupců zájmových sdružení soukromých zemědělců, nezemědělské veřejnosti, ale především za široké účasti dosud žijících postižených sedláků a bývalých politických vězňů. Právě pro ně je tento pomník alespoň částečnou satisfakcí. U příležitosti odhalení tohoto pomníku vydala ASZ ČR zvláštní publikaci pod názvem „Kolektivizace - zločin proti venkovu“, která obsahuje jednak historickou práci mapující období kolektivizace a jednak seznam přispěvatelů do veřejné sbírky vypsané na vznik a instalaci pomníku samotného

Farmářské slavnosti

Počínaje rokem 2011 spolupořádá ASZ ČR na farmách svých členů také Farmářské slavnosti, které mají za cíl ukázat široké veřejnosti a především rodinám s dětmi život na farmě, propagovat prodej čerstvého zboží přímo z farem a přilákat zájemce o zemědělství a kvalitní potraviny přímo ze dvora. Tyto akce doposud navštívilo celkem více než 180.000 lidí.
Více informací najdete zde: Farmářské slavnosti

Dožínky

Foto39Každoročně pořádá ASZ ČR tradiční dožínkové slavnosti vždy spojené s návštěvou několika farem v různých regionech a s podvečerním společenským posezením. Kromě několika stovek sedláků se této akce již tradičně účastní představitelé pravicových politických stran, zástupci zemědělského výboru poslanecké sněmovny či zástupci krajské aobecní samosprávy. Na dožínky ASZ ČR v roce 2003 zavítal také tehdejší prezident republiky Václav Klaus.

Zájezdy

V minulých letech uspořádala ASZ ČR pro své členy několik poznávacích zájezdů na farmy do zahraničí. Tyto poznávací cesty jsou nejen profesně přínosné, ale slouží i k setkání členů ASZ z celé republiky, seznámení se s problémy, úspěchy i osudy ostatních soukromých zemědělců. Tyto cesty a setkání pomáhají členům nejen se vzájemně poznat, ale také pochopit, že si mohou navzájem pomáhat a spolupracovat i se sousedními farmáři tak, aby byli více konkurenceschopní.

Zaver01Vzhledem k rostoucímu zájmu svých členů Asociace soukromého zemědělství ČR pokračuje v nabídkách různých zajímavých destinací, přičemž program a organizace těchto zájezdů se postupně profesionalizuje. Asociace tak pro své členy od roku 2003 stačila zorganizovat několikadenní poznávací zájezdy do zhruba desítky zemí Evropy, ale také do USA, Jihoafrické republiky, Vietnamu, Austrálie, Peru a Bolívie a Kanady. V roce 2013 jsou v plánu zájezdy do Bavorska, Rakouska, Švýcarska, Slovinska a Ruska. Výhledově však připravujeme zájezdy do dalších destinací.

Sponzoring

Asociace soukromého zemědělství se podílela sponzorskými dary také na vydání několika publikací. V roce 2008 se například jednalo o unikátní vědeckou publikaci Atlas migrace ptáků, který vydalo Národní muzeum. ASZ ČR podpořila také vydání knihy Jindřicha Haška Otec kulak, syn zelený baron nebo memoárové publikace MUDr. Antonína Mikoláška o senátorce Agrární strany Anně Chlebounové..


24.2.2006 22:37:40 - aktualizováno 4.11.2016 16:06:31 | přečteno 16683x | brozek

Diskuze

Do diskuze zatím nikdo nepřispěl.

 
Asociace soukromého zemědělství ČR využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2012) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Asociace soukromého zemědělství ČR © 1998-2017  |  kancelar@asz.cz
Samcova 1, 110 00 Praha 1  |  tel.: 266 710 413-4  |  DS: vpnz2b8
Adresář firem  |  Inzerce  |  Obchod  |  Ubytování na farmě  |  webmaster  |  RSS 2.0
 
load