Členy jsou farmáři provozující zemědělství na území ČR. Informace o farmách a komoditách.
Svaz vlastníků půdy ČR Asociace myslivosti ČR Vinařská asociace ČR
Mapa regionů
Asociace farmových chovů jelenovitých ČR ASCHK Svaz chovatelů ovcí a koz Sbor sleskych jizd
Sedláci v médiích
Nápady dopady
Fb
Twitter
Instagram
E-shop ASZ
FFKP

Počasí

Čtvrtek
23.3.
oblačno až zataženoden 9 / 13°C
noc 3 / 7°C
Pátek
24.3.
oblačnoden 8 / 12°C
noc 1 / 5°C
Sobota
25.3.
polojasno až zataženoden 9 / 13°C
noc 0 / 4°C
Březen se umí pousmát, ale také důkladně zamračit.
Meteocentrum.cz

Návštěvnost

Celkem přístupů: 108138954
Za týden: 142560
Za den: 6657
Online návštěvníků: 165
Naše voda   logo 1
webarchiv certifikat c
Creative Commons License

Soutěž o Farmu roku

V této sekci vám představujeme nejlepší farmy, které se zúčastnily již čtrnácti ročníků soutěže "Farma roku". Stejně jako v minulých letech bude i v budoucnu hlavním cílem soutěže ukázat široké zemědělské i nezemědělské veřejnosti, že český sedlák hospodařící na své rodinné farmě může být nejen úspěšným podnikatelem a spokojeným člověkem, ale i hrdým a svobodným občanem, který pozitivně ovlivňuje svou obec a region.

Soutěže se účastní farmy s velice různorodou charakteristikou struktury či velikostí usedlosti. Mnohokrát jsme se přesvědčili, že velikost podniku není pro úspěšné hospodaření farmy tím nejpodstatnějším faktorem. Každá rodina hospodařící na své farmě, každý hospodář má konkrétní, jasnou a životaschopnou představu o tom, jakým směrem chce svou farmu vést a rozvíjet. Potvrzuje se, že šikovný sedlák si dokáže najít svou cestu a využít konkrétních podmínek své oblasti či regionu k úspěšnému podnikání.

To je poznání, které nás může naplňovat optimismem zejména v současné době, kdy musíme čelit konkurenci nejen ze strany bývalých socialistických podniků, ale čím dál více i konkurenci našich evropských kolegů. Farmy, které jsou zde představeny se žádného z těchto konkurentů rozhodně obávat nemusí. Věříme, že svým způsobem hospodaření a dosahovanými výsledky jsou významným příkladem pro všechny ostatní členy Asociace soukromého zemědělství.

Do soutěže se může přihlásit každý člen ASZ (kromě členů výběrové komise), bez ohledu na velikost farmy, výrobní zaměření, či přírodní podmínky, v nichž hospodaří. Jeho farma pak je hodnocena v pěti kriteriích, kterými jsou celkový vzhled farmy, organizace práce, ekonomické výsledky, zamýšlený rozvoj a zapojení rodiny do chodu farmy. Hlavní cenou pro vítěze je finanční odměna 100 tisíc korun a pro farmy na druhém až pátém místě ceny ve výši 40, 30, 20 a 10 tisíc korun.

ikona souboruPrihlaska FR 2016

Nejúspěšnější farmy, které se umístí na prvních pěti místech, jsou již tradičně odměňovány při slavnostním vyhlášení "Farma roku" v některém z pražských divadel za účasti několika stovek hostů. Tato společenská akce nemá smysl pouze v představení úspěšných podniků, ale také v prezentaci našich sedláků i před nezemědělskou veřejností, což je podle našeho názoru, zvláště v této době, velmi potřebné. Soutěž je i vhodnou příležitostí k vzájemnému kontaktu mezi sedláky a jejich veřejnými zástupci.

Pokud i Vy máte zájem o účast v soutěži, kontaktujte Vaši regionální ASZ, která farmu do soutěže nominuje. Vyplněnou přihlášku pak můžete zaslat do hlavní kancelářa ASZ ČR mailem (kancelar@asz.cz) nebo poštou (Samcova 1, 110 00 Praha 1).

Kancelář ASZ ČR


Možnosti partnerství soutěže o Farmu roku

V rámci soutěže nabízíme partnerství, které je zároveň výbornou příležitostí, jak oslovit cíleně naše členy, soukromé zemědělce a jejich rodiny. 

Možností a úrovní spolupráce je několik a rádi vám samozřejmě připravíme individuální podmínky tak, aby pro vás spolupráce byla co nejefektivnější. 

Všichni partneři soutěže jsou prezentováni prostřednictvím 

  • prostoru v prezentační publikaci Farma roku v rozsahu dle úrovně spolupráce (publikaci dostanou poštou všichni naši členové, část nákladu obdrží hosté vyhlášení, část nákladu si odeberou jednotliví partneři a zbytek používáme v průběhu celého roku jako naši prezentační publikaci),
  • názvu firmy v seznamu partnerů v publikaci,
  • loga ve videu (promítá se na slavnostním vyhlášení a je následně vydáno na DVD,
  • loga na webové stránce ASZ, která se věnuje přímo aktuálnímu ročníku soutěže,
  • prostoru pro inzerci či PR články v publikaci Selská revue v rozsahu dle úrovně spolupráce (Selská revue vychází 6x ročně a je zdarma rozesílána všem členům, dále na vysoké školy, RO SZIF a dále ji distribuujeme na našich akcích),

Hlavní a generální partner navíc může využít další formy prezentace, a to například umístění banneru na webové stránky ASZ ČR, prezentace v průběhu slavnostního vyhlášení výsledků soutěže či aktivním oslovení členské základny na schůzích zástupců regionů.

 Dále mohou partneři počítat s účastí na slavnostním vyhlášení výsledků soutěže, které se koná vždy těsně před Vánocemi v některém z pražských divadel. Samozřejmostí je také možnost odběru předem domluveného počtu prezentačních publikací pro vlastní potřebu.

V případě vašeho zájmu o bližší informace či individuální nabídku kontaktujte tajemníka ASZ ČR Ing. Jaroslava Šebka  na tel.: 777 032 332 nebo e-mailu: jaroslav.sebek@asz.cz.

Diskuze

Do diskuze zatím nikdo nepřispěl.

 
Asociace soukromého zemědělství ČR využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2012) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Asociace soukromého zemědělství ČR © 1998-2017  |  kancelar@asz.cz
Samcova 1, 110 00 Praha 1  |  tel.: 266 710 413-4  |  DS: vpnz2b8
Adresář firem  |  Inzerce  |  Obchod  |  Ubytování na farmě  |  webmaster  |  RSS 2.0
 
load