Členy jsou farmáři provozující zemědělství na území ČR. Informace o farmách a komoditách.
Svaz vlastníků půdy ČR Asociace myslivosti ČR Vinařská asociace ČR
Mapa regionů
Asociace farmových chovů jelenovitých ČR ASCHK Svaz chovatelů ovcí a koz Sbor sleskych jizd
Sedláci v médiích
Nápady dopady
Fb
Twitter
Instagram
E-shop ASZ
FFKP

Počasí

Čtvrtek
23.3.
oblačno až zataženoden 9 / 13°C
noc 3 / 7°C
Pátek
24.3.
oblačnoden 8 / 12°C
noc 1 / 5°C
Sobota
25.3.
polojasno až zataženoden 9 / 13°C
noc 0 / 4°C
Březen se umí pousmát, ale také důkladně zamračit.
Meteocentrum.cz

Návštěvnost

Celkem přístupů: 108138954
Za týden: 142560
Za den: 6657
Online návštěvníků: 165
Naše voda   logo 1
webarchiv certifikat c
Creative Commons License

Týden podle PH č. 6 - 2017 (pH týdne: 3)

zimní krajina (1)

Přestože dominantními mediálními tématy v uplynulém týdnu byl další růst ohnisek ptačí chřipky na území ČR a částečně i opětovná snaha ministra zemědělství prosadit v EU řešení problému takzvané „dvojí kvality“ potravin, zásadní události jakékoli pozornosti tradičně opět unikly.

« Zpět

Diskuze

perfektní rozbor práce lidí ve vední ASZ
Anonymous  |  15.2.2017 21:27:42
když to všechno tak dobře víte, tak by bylo dobré se ozvat a veřejně nahlas říct své názory p.Němcovi, vedení ASZ a všem ostatním, kteří nemají tak dobré informace jako diskutující zde , ideální možnost je na jarním zasedání Rady Asociace soukromého zemědělství ČR, které bude 8. až 9. března 2017 v regionu ASZ Tábor. Předpokládám, že všichni budou držet hubu a jednohlasně všechno odsouhlasí s většinou zvednutých rukou jak stádo tupých ovcí, a pak zde pod rouškou anonymity vykřikovat co dělal ten a tamten a jak si každý hrabe na svém písečku.Kopete tu do tojara, vozky,němce,jurečky,ale každý anonymně, jakmile by jste měli cokoliv říct otevřeně těmto lidem do očí, tak držíte huby
 
perfektní rozbor práce lidí ve vední ASZ
harison  |  15.2.2017 21:41:53
Anonymous:a toto napíšete jako anonym? trošku pokrytecké ne?
  
perfektní rozbor práce lidí ve vední ASZ
Anonymous  |  15.2.2017 21:56:25
harison: pokud můj příspěvek je pokrytecký, tak pak je pokrytecká celá tato diskuse.jak se mám podepsat? vy harison a já třeba ford? to je stejné jako anonymous nemyslíte? proč se vy nepodepíšete plným jménem a nepřidáte k tomu i svoje ičo? kdysi jsem se tu podepisoval, a akorát jsem tím přidal další náměty do diskuse, někteří si mne prolustrovali z každé strany a zas bylo o čem se hádat, diskutovat, domýšlet se, pochybovat a podobně, pak mi bylo řečeno, že je to tu hydepark a proto to je anonymní.
Pokud to o čem tu diskutujete myslíte vážně, tak si přeberte můj příspěvek a možná se nás na té schůzi v diskuzi a při jednáních přihlásí víc a při hlasování bude proti víc zdvižených rukou a nebudou vznikat jednohlasně zamítnuté návrhy viz. Řehákova myslivost
   
perfektní rozbor práce lidí ve vední ASZ
Vozka  |  15.2.2017 23:13:09
Anonymous:už jsem psal, jiný názor, než jaký má vedení ASZ se nebere, to bylo jasně vidět na tom Řehákovi - odpálili ho jednohlasně !!! Takže přijít na nějakou radu, je ztráta času. to už ví každý. Jako Moraváci v Třešti. Domluva je taková, že žádná i předem domluvená neplatí. Vedení tam bylo, ale na jednání přišel Šebek a ostatní seděli jinde a druhý den udělali veřejný odpal jiným názorům. Proto je jakákoliv diskuse marná.Takže snaha o přínos jiného názoru na jakékoliv radě je ztráta času. O tom se přesvědčili všichni.
    
perfektní rozbor práce lidí ve vední ASZ
Anonymous  |  16.2.2017 9:13:44
Vozka: v tom případě je celá ASZ pouze o lidech ve vedení,kteří si hrají svoji hru, a zbylí členové jsou dobří akorát na to,aby platili příspěvky, když nemůžou nic ovlivnit a jakákoliv snaha je zbytečná
   
perfektní rozbor práce lidí ve vední ASZ
Anonymous  |  16.2.2017 7:12:11
Anonymous:Notak hlavně aby ses tam do diskuze přihlásil ty a nehlasoval jak tupá ovce.
    
perfektní rozbor práce lidí ve vední ASZ
Anonymous  |  16.2.2017 9:15:07
Anonymous: nemám hlasovací právo takže jsem v jiném stádě ovcí :)
     
perfektní rozbor práce lidí ve vední ASZ
Vozka  |  16.2.2017 9:57:53
Anonymous:i kdybys hlasovací právo měl, tak to nic neznamená. Řehák je jasný příklad - jednohlasně !!!
A něco říct a vystoupit, znamená další odpal a ještě tě poplivou. A anonymita tu není podle prezentovaných názorů, se dá identifikovat téměř každý a správa stránek ví i o nás. Zkus několikrát opakovaně klikat na anketu, třeba v záporu, kde budeš sám a po několikáté tě nepustí, protože tě poznají...takže žádná tolerance, žádná anonimita !
      
perfektní rozbor práce lidí ve vední ASZ
tojar  |  16.2.2017 10:34:02
Vozka: pánové zadržte! Berete mi iluze o jedné z mála demokratických organizacích, kde jsou si všichni rovni a vystupují jako jedna rodina. Obdivoval jsem šéfy ASZ jak jako velcí vlastníci pozemků resp. pachtýři se neohroženě bijí za malé byť několika málo hektarové zemědělce. Raděj budou tratit na dotacích, jen aby slavně vítězili nad zločinnými ZD či a.s. Dříve i proti sro, ale dneska je už vzali na milost a je možno je vydávat za rodinné farmy. A najednou tady píšete, že to jsou v podstatě despotové, kteří prosazují jen své zájmy a ti ostatní jim mají čest akorát tak dělat křoví. Není to jen relativizování problému, jak mě tady občas školí pan Šebek?
      
perfektní rozbor práce lidí ve vední ASZ
Anonymous  |  16.2.2017 11:02:38
Vozka:Metáte samé pomluvy na ASZ a jeji stoupence žijeme přece v demokracii a svobodě názoru kterou zde všichni cti od pádu komunizmu a můžete to zjistit zde v každé reakci na komunizmus a jeho přeživající formy jako je fízlování udávání a různé lživé konstrukce na lidi jako z 5Olet k čemuž se propůjčoval ten nejhorší odpad v minulosti poplatný bolševickému zřízení!Ze by zde provider rozkrýval identitu kdejakému čuxákovi o tom silně pochybuji ale že se v každé diskuzi najde prase s bolševickými manýry se snahou získat převahu tipováním a rozklíčováním identity když mentálně a argumenty nestačí to je bohužel a jak by řekl michelanelo našeho zemědělství pan BSV když nevěděl jak ten svinčik omluvit, tedy důsledek našeho \\\"historického vývoje\\\":-)Bohužel doufat že tato tupá prasata nebudou rýt svými rypáky v seznamech a v soukromi lidí a zmizí z diskuzí nebo vymřou i s celýma nakaženýma rodinama a budeme žít navždy v ráji to je s cela nemožné a musime se smířiti s tím že tito zmrdi patří k našemu životu stejně přirozeně jako opruzená prdel,sifilis, filcka, potkan ,kostelecké párky a podobná verbež! Vyhoda je že tyto zhnisané píštěle naší společnosti jsou i pod nickem lehce identifikovatelní jen klepnou na komp:-)))I přesto že tu jsou a žádný ativirus je nezniči budiž ASZ za tento Hyde párk pochválena i s tou iluzorní anonymitou za možnost ventilovat i někomu velmi nepříjemné názory! Jistě pamatujeme jak AK ten svůj rychle a totalisticky utnula!
      
perfektní rozbor práce lidí ve vední ASZ
Petr M.  |  16.2.2017 13:06:29
Vozka:
A vy považujete za normální klikat několikrát na stejnou odpověď u anket a zkreslovat tak výsledky? To si tu demokracii představujete hodně divně. Jsou servery, kde je to programově ošetřené, že z jednoho počítače můžete dát jen jeden hlas, to jako ochrana proti podobným koumákům.

K panu Řehákovi - poté co nás zásoboval svými nespočetnými sáhodlouhými emaily, kde nezapomněl většinou svou osobu řádně vychválit jsem mu jednou odpověděl, něco ve smyslu, že si vážím jeho úsilí věnovanému problematice myslivosti, ale že uvedl ve svých emailech i několik nepravd. Odpovědi jsem se nedočkal, jen ve svém dalším hromadném emailu citoval čísi pochvalný email na svou osobu, aniž by uvedl dříve uvedené nepravdy na pravou míru. Takže ať si názor na pana Řeháka udělá každý sám. Osobně bych neměl problém se ho zastat klidně proti všem, ale musel bych o tom být přesvědčen.
       
perfektní rozbor práce lidí ve vední ASZ
Anonymous  |  16.2.2017 18:21:35
Petr M.:Tak to klikání není správné !Ale ruku na srdce Petře zrovna tady u té to ankety by si klikáním jeden uhnal tenisový loket nežli by zkreslil výsledek!!To je jako volby národní fronty za totáče!Tam se také nešlo minout a volit špatně např.Lidovce:-))
        
perfektní rozbor práce lidí ve vední ASZ
Vozka  |  16.2.2017 21:10:14
Anonymous: na to klikání už tady upozornil loni někodo jiný, že už vybrané téma a preferované odpovědi jsou tendenční a že to zkusil zvrátit, což v tématice beru a na klikání se..., protože je to ztráta času něco měnit na webu, který pro veřejné mínění nic neznamená. Jen je jasné, že ty články o ničem mají provokovat obyčejné lidi proti někomu, což v minulosti nikdy nebylo, spíše nás zvedalo, že omlouvalo chyby, které vyplavaly napovrch. Jenže každý pochopí, že to je politický boj mrtvých s živými.
         
perfektní rozbor práce lidí ve vední ASZ
Anonymous  |  16.2.2017 23:52:10
Vozka:No vozka musím konstatovat že jste první sedlák který zde prezentuje rozumné vlastní názory aniž by je ovlivňoval pobyt v ruském konečníku nebo tendenční zde tak oblíbený ponor a pobyt v americkém tlustém střevě !!Co mě překvapuje a udivuje je že není problém sem umístit článek letitého konzumenta marihuany k EET která pro zemědělce neni zatím na pořadu dne ale o presentaci vzorku našich sedláků v pomalu každodenních zpravách v tv o koňské farmě kde se vlastně představují v celé kráse jak letité výsledky stamiliardové dotační politky našeho státu tak jejich chovatelské a krajinotvorné ůspěchy včetně jejich morálně volních vlastností při najíždění drahými tereňáky do lidí a zvířat takto viděno divákem!Já bych zde čekal okamžitou reakci s názorem i té druhé strany a zaujetí nějakého postoje!Protože ten občan divák si to může paušalizovat!!A může si na to také rychle vzpomenou až se bude zase volat po dotacích před bankroty na to či ono!Zde se nepohne list!!!
DEFENESTRACI!!
Anonymous  |  13.2.2017 10:57:59
Co zásadně ovlivní život v ČR?

ČNB je banka pro udržení kolonialismu ve střední Evropě

citace

K čemu to povede/devizové intervence ČNB/?Že budeme ekonomikou s levnou pracovní silou, dodavatelem pro vyspělejší ekonomiky?

Kříž: Ano, taková kolonie, kam se jdou všichni napást. Na Ukrajinu se investoři bojí, takže sem ještě potřebují dovézt takových 150–200 tisíc ukrajinských pracovníků. Tady to mají všechno pod kontrolou. Myslím, že tímto způsobem se uvažuje. Já vůbec nevím, proč se ještě ČNB jmenuje „česká“ a „národní“. Ta banka není ani jedno. Mohla by se jmenovat třeba Mezinárodní banka pro vývoz kapitálu nebo, já nevím, Mezinárodní banka pro udržení kolonialismu ve střední Evropě.

http://echo24.cz/a/wiLwF/cnb-je-banka-pro-udrzeni-kolonialismu-ve-stredni-evrope
Zajímá to Jurečku?
Petr  |  12.2.2017 2:51:32
Agrofert si vždycky pomůže, třeba si sám sobě schválí další dotace z ministerstva životního prostředí (ochrana čapích hnízd).
Ale snížení dotací po roce 2020 by mělo zajímat ministra Jurečku.
A nás voliče by zase mělo zajímat, jak se Jurečka staví k omezování dotací pro velké. Měli bychom se ho na to zeptat a případně mu to spočítat ve volbách. On hlasy z vesnice potřebuje a od manažerů ZD a AS je mít nebude, ti tradičně volí jiné strany, než KDU.
 
Zajímá to Jurečku?
Milan  |  12.2.2017 11:55:36
Petr:Dobře že ty dotace pro velké připomínáte. V minulosti jste zde prezentoval, že patříte k širšímu vedení ASZ. Takže byste si měl pamatovat, že ministři ODS stejně jako vedení ASZ společně prosazovali to samé tj. nezastropování dotací. Odůvodňovali to tím, že ČR by přišla o podstatnou část finančních prostředků z EU.

Když je teď ministr z jiné strany, než kterou vedení ASZ preferuje, tak najednou chcete věci na které jste tehdy ani neměli odvahu.

Takže Petře je to od vás stejně pokrytecké jako od toho Havla co tehdy taky držel hubu.
  
Zajímá to Jurečku?
Anonymous  |  12.2.2017 12:56:20
Milan:Máte pravdu částečně!Pokud si uvědomíte co zde v tomto zemědělství znamená velký s malým tak z tohoto pohledu by se mohlo lehce stát že při případném návrhu osekávání velkých by jste si moh useknout ruku až k rameni!
  
Zajímá to Jurečku?
Petr  |  12.2.2017 14:56:11
Milan: A nevyřešila by náhodou toto redistributivní platba? Velcí by o tolik nepřišli a malým by to pomohlo.
A to je kámen úrazu. Velkým nevadí, že by o něco přišli. Lehce to nahradí, třeba zrovna dotacemi na ochranu čápů. Jim vadí, že by malí na tom byli lépe. Již dneska jim pomalu ale jistě ubírají hektary a což potom, kdyby se měli ještě lépe. Na jednom setkání si šéf velkého podniku stěžoval ministrovi, že jim s každými dokončenými pozemkovými úpravami ubývají hektary. Jurečka na to ani nepípl. Ale před ASZ se prezentuje jako velký zastánce pozemkových úprav. Ten, kdo vykládá lidem to, co chtějí slyšet, je populista.
Nejsem voličem ODS, ale za jejich ministrů bylo třeba PUZČ, které dnes není. A byla to velká pomoc generační výměně malých. Naopak tenkrát podle pravidel EU nešla zavést redistributivní platba, ale dnes by to šlo.(Jestli se mýlím, tak mě opravte.) Ale to by potom ZS a AK Jurečku určitě nechválili, jako to dělají nyní, ale postarali by se o to, aby hodně rychle ministrem nebyl.
A pokud někdo vykládá, že je malý zemědělec a že tím pádem malé bude podporovat, přitom ale hraje do noty velkým, aby mu zůstala funkce, tak jak takového člověka nazvat? Napadá mě jedině kariérista.
   
Zajímá to Jurečku?
Real  |  12.2.2017 22:41:57
Petr:jako dlouholetý člen ASZ by sis měl pamatovat milý Petře, že prohnilá ODS sice mohla, ale nechtěla velké podniky nijak krátit, tedy žádnou redistributivní platbu a Pozemkové úpravy a ukončení smluv při KPu podělal v r.2013 právě Bendl výkladem, že při Kpu nájemní smlouva nekončí - samozřejmě, že jeho poradce byl Stehlík - ODS - byť neúspěšný kandidát, ale to je jednoznačný akt.proti členské základně, takže se jim povedlo jen ta dotace Bendla tomu Babišovi na to Čapí hnízdo, tedy opět proti kritice toho Babiše. A protože o tom také víš a neozval ses, na žádné radě, tak je jasné kam patříš. Vždy jen přečteš neurčitou revizní zprávu, že někdo ještě ,,něco dluží\\\" a to je vše... a to by člověk řekl, že kolchozní výměru nemáš, tak proč lezeš do zadku těm, co do tě kopli a kopeš do těch, co tě bránili ?
    
Zajímá to Jurečku?
Petr  |  13.2.2017 13:57:05
Real:Pokud je ODS prohnilá, tak potom i ČSSD, TOP a KDU, protože všechny vládly v uplynulých dvaceti letech a můžou za dnešní marasmus. No a přidejme si k tomu i ANO s jeho koblihami, čapími hnízdy a korunovými akciemi.
Co to je za blábol s těmi smlouvami po KPÚ (odkaz), běžně přece po úpravách končí všechny nájemní smlouvy.
Já mám s nějakými revizními zprávami společného asi tolik, jako ty se španělským fotbalovým klubem.
     
Zajímá to Jurečku?
Real  |  13.2.2017 17:15:41
Petr:prohnilí jsou všichni, to máš recht, ale od 2006 dělala politiku ODS,tedy SZP a Stehlík prohlašoval, jak je zvlášť Bendl pro rodinné farmy a dnes to beru jako výsměch - o nezastropování máš celý - https://eagri.cz/ssl/web/mze/tiskovy-servis/tiskove-zpravy/x2008_tz-081008-cr-ma-zasadni-vyhrady-ke-skrtum-primych.html
a o tom, že 19.2.2013 vznikl právní výklad, že u pozemkových úprav nemusí být ukončeny stávající nájemní vztahy, by ti určitě potvrdilo mnoho kolegů, kolik je to stálo peněz u soudů..., a podle data je jasné, kdo u toho stál a pro koho vlastně klucí z ODS hrají.... a my jim dělali blbce.
      
Zajímá to Jurečku?
tojar  |  13.2.2017 17:24:12
Real: to jste na to přišli brzo...
       
Zajímá to Jurečku?
Anonymous  |  13.2.2017 19:01:00
tojar:Jo jen je poučte jak se to dělá!Z kulaka komunista a s komunisty a bez ztráty kytičky rentiér a to už chce cit na vítr!
        
Zajímá to Jurečku?
tojar  |  13.2.2017 21:03:28
Anonymous:mezi mým členstvím v KSČ a nákupem prvních hektarů uplynulo více jak 30 let. Ale klidně si melte ty vaše pitomosti klidně dál.
     
Zajímá to Jurečku?
Kamil  |  16.2.2017 21:33:30
Petr: S těmi KPU to bohužel není blábol, ale skutečnost. Ptejte zasvěcených co udělal za Bendla právní odbor Mze, jmenovitě dr. Urfus. Jeho právní výklad pro ZS a AK, jak si pojistit pronájmy i po pravomocném ukončení KPU přijal za své i Nejvyšší soud a mí kolegové mají existenční problémy, protože to stejně jako vy nevěděli a pronajímali, platili nájem dopředu, zaseli a .... vrátili to jezedákům zpět.
      
Zajímá to Jurečku?
Real  |  17.2.2017 9:37:24
Kamil:prohnilost nebo jak jinak bys to chtěl nazvat Kamile ? Zapoměl jsi připomenout to datum 19.2.2013, pro rodiné farmy ministr Bendl a poradce předseda ASZ Stehlík za nich se to zplodilo. Takže jste si platili vážení sedláci lidi, kteří vlastně dělali politiku proti vám. Kamile a co s tím uděláš ?
       
Zajímá to Jurečku?
Kamil  |  17.2.2017 19:24:55
Real: delam osvetu Petrovi a ostatnim. Prohnilost to muze byt a nemusi, spis je to spinava politika, kde tuto bitvu vyhrali postbolsevici. Asz vyhrala jine jako treba domaci porazky, prevod farem, prodej ze dvora. Jestli se to hodilo i nekomu z vedeni Asz si netroufam spekulovat, na to nemam zadne informace. Kazdopadne doufam, ze date pozor, aby se stejna prasarna nestala i za lidovcu.
        
Zajímá to Jurečku?
Martin T  |  17.2.2017 20:27:34
Kamil: Malé zpřesnění: Byla to společná komise Zemědělského svazu a ministerstva zemědělství utvořena po té, co si ZS stěžoval u Bendla, že při pozemkových úpravách dochází k nežádoucímu odlivu půdy ve prospěch sedláků.
Výsledkem bylo doporučení úpravy smluv, které se nepodařilo zvrátit ani u nejvyššího soudu.

Díky Kamile, že děláte osvětu Petrovi, protože ten to opravdu potřebuje.
   
Zajímá to Jurečku?
tojar  |  13.2.2017 12:54:03
Petr: a pak je ještě jedna varianta, velcí budou podporovat malé a budou se bít za jejich zájmy. Nepřipomíná vám to něco? Před minulými volbami ASZ podporovala ODS. Koho teď?
    
Zajímá to Jurečku?
Posluchač  |  13.2.2017 13:27:32
tojar: Vždyt ti velcí dodnes hospodaří s majetky malých- restitučními rezervami na zvláštních účtech a používají je jako výhodné úvěry.
     
Zajímá to Jurečku?
tojar  |  13.2.2017 17:22:44
Posluchač: nejsou jen ZD či jejich nástupci.
  
Zajímá to Jurečku?
Anonymous  |  13.2.2017 20:19:40
Milan: DObrýýý příspěvek :)
 
Zajímá to Jurečku?
Posluchač  |  12.2.2017 13:06:18
Petr: Ale na tuto variantu vývoje, že na jisté zastropování plateb na plochu či podnik v rámci EU SZP musí dojít, že EU se našemu totálně komunistickým režimem znetvořeného modelu zemědělských podniků nebude věčně přizpůsobovat, jsme tady diskutéři upozorńovali před mnoha lety.

A že by i česká zemědělská politika neměla zbytečně utrácet peníze dańových poplatníků, předotovávat velké zemědělské, vlastně komunistické pohrobky. Tzn. napomoci vytvoření struktury tuzemských podniků modelovanýchna SZP EU, abychom mohli z EU dostat co nejvíce prostředků, dokud jsou.

Dle článku ze stránek tady na ASZ jsme se dozvěděli, že v Polsku je hranice plateb 300 ha?, větší podniky se obejdou bez dotací. Čímž se v praxi potvrzuje ekonomická poučka úspor z rozsahu nebo chcete-li komparativní výhoda z velikosti.

Tak o co jde?
 
Zajímá to Jurečku?
Posluchač  |  12.2.2017 13:06:28
Petr: Ale na tuto variantu vývoje, že na jisté zastropování plateb na plochu či podnik v rámci EU SZP musí dojít, že EU se našemu totálně komunistickým režimem znetvořeného modelu zemědělských podniků nebude věčně přizpůsobovat, jsme tady diskutéři upozorńovali před mnoha lety.

A že by i česká zemědělská politika neměla zbytečně utrácet peníze dańových poplatníků, předotovávat velké zemědělské, vlastně komunistické pohrobky. Tzn. napomoci vytvoření struktury tuzemských podniků modelovanýchna SZP EU, abychom mohli z EU dostat co nejvíce prostředků, dokud jsou.

Dle článku ze stránek tady na ASZ jsme se dozvěděli, že v Polsku je hranice plateb 300 ha?, větší podniky se obejdou bez dotací. Čímž se v praxi potvrzuje ekonomická poučka úspor z rozsahu nebo chcete-li komparativní výhoda z velikosti.

Tak o co jde?
 
Zajímá to Jurečku?
Posluchač  |  12.2.2017 13:06:37
Petr: Ale na tuto variantu vývoje, že na jisté zastropování plateb na plochu či podnik v rámci EU SZP musí dojít, že EU se našemu totálně komunistickým režimem znetvořeného modelu zemědělských podniků nebude věčně přizpůsobovat, jsme tady diskutéři upozorńovali před mnoha lety.

A že by i česká zemědělská politika neměla zbytečně utrácet peníze dańových poplatníků, předotovávat velké zemědělské, vlastně komunistické pohrobky. Tzn. napomoci vytvoření struktury tuzemských podniků modelovanýchna SZP EU, abychom mohli z EU dostat co nejvíce prostředků, dokud jsou.

Dle článku ze stránek tady na ASZ jsme se dozvěděli, že v Polsku je hranice plateb 300 ha?, větší podniky se obejdou bez dotací. Čímž se v praxi potvrzuje ekonomická poučka úspor z rozsahu nebo chcete-li komparativní výhoda z velikosti.

Tak o co jde?
  
Zajímá to Jurečku?
starý bača  |  13.2.2017 8:32:44
Posluchač: Polsko má u přímých plateb strop na podnik ve výši 150 000 €, takže žádných 300 ha. U plateb LFA má strop ve výši 75 ha. U investic jsou dány stropy na jednotlivá opatření, ne tedy jako u nás až 150 mil. Kč. V Polsku jsou limity v přepočtu do 6 mil. Kč. O peníze ze zastropování člesnký stát nepřijde, jenom se přesunou do 2. pilíře (PRV)
   
Zajímá to Jurečku?
Real  |  13.2.2017 10:22:53
starý bača:pravdu má bača, o peníze bychom nepřišli jako stát, ale jen velcí v přímých platbách. Takže je nasnadě otázka, když hoši z ODS ve vedení ASZ, když byli proti zastropování, koho vlastně zastupují ?
   
Zajímá to Jurečku?
Anonymous  |  13.2.2017 11:01:09
starý bača:Druhý pilíř, aha to je ten, co v něm velcí dostávají 88 procent a horní hranici mají 150 milionů na projekt, nebo se pletu?
    
Zajímá to Jurečku?
Anonymous  |  13.2.2017 11:04:49
Anonymous:Ano, ano, takže by si to ten hoch z KDU rozdělil s hochy z ANO a ČSSD.
     
Zajímá to Jurečku?
Real  |  13.2.2017 11:33:15
Anonymous:asi nejsi v obraze, přece napřímo Babišovi své ANO a 50 mil. řekl Bendl z ODS a všichni ví, že jako poslední z té ODS menším nedal nic, zatímco Jurečka jako první dal menším prachy do 1 mil a do 150 ha a PGRLF s podporou 15 tis.Eur. Tak si to prosím příště lépe nastuduj a mrkni na stránky SZIFu, že do 1 milionu dostali téměř všichni žadatelé. To je veřejná věc, tak se nejdřív informuj ať se zase neblamuješ...
      
Zajímá to Jurečku?
Anonymous  |  13.2.2017 12:36:41
Real: Jsme prospěcháři a nestydíme se za to, pravil Tunel,bývalý předseda ODS, takže není o čem diskutovat
       
Zajímá to Jurečku?
Stanli  |  13.2.2017 13:55:08
Anonymous:Tuhel měl sice jiný jméno, ale to si každý domyslí... Spíše nás asi mrzí, že jsme tý ODS věřili a nekterý jeli jako blbí volit Stehlíka a díky němu se teď soudím o pole, který jsem si koupil. Díky Pepo, dobře si radil..., když mi bejvalej spolužák ukázal ten výklad Urfuse, co si posílá ZS, myslel jsem že na něj vletím. Na žádný radě už se neobjevím !
        
Zajímá to Jurečku?
tojar  |  13.2.2017 17:27:35
Stanli: a když jsem tady před volbami psával, že AZS vsadila na chromou kobylu, tak jste mě tady cupovali....
         
Zajímá to Jurečku?
chovatel  |  13.2.2017 18:06:34
tojar:docela mě baví sledovat jak se preferencemi,k té chcípající kobyle postupně přibližujete.
          
Zajímá to Jurečku?
tojar  |  13.2.2017 18:37:18
chovatel: tak, kde vy vidíte východisko? Volil jsem celá léta ČSSD, ale pomalu začínám pochybovat, že pod Sobotkovým vedením s Chovancem v zádech je to ta správná kombinace. Na rozdíl od vás mě to vůbec nebaví, jak tradiční politické strany vyklízí bojiště.
           
Zajímá to Jurečku?
chovatel  |  14.2.2017 5:20:27
tojar:to pozorujeme již delší dobu jak obdiv směřujete na Babiše.Pozoór Tojar,v neděli byl u Moravce značně nesvůj,jako když se bojí,že to nevysvětlí,s tím nákupem akcií.Dokonce už začal rozdávat peníze na charitu.
            
Zajímá to Jurečku?
tojar  |  14.2.2017 9:16:42
chovatel: já si myslím, že to dopadne jako obvykle, problém pomalu vyšumí. Dluhopisy nekupoval jen Babiš a že by se někomu chtělo doplácet daně, o tom docela vážně pochybuji. Budou se zřejmě ještě v české politice dít věci...
             
Zajímá to Jurečku?
chovatel  |  14.2.2017 12:15:56
tojar:tady dle mě není problém,že koupil dluhopisy.Tak jako Vy pozemky a on dluhopisy to jsou věci nemorální,ale dle zákona,i když Bohušu tvrdí,že jste ojebali stát.Kalousek vydal státní dluhopisy,aby si nemusel půjčovat o bank a měl výhodnější úvěr.Vydal korunové,protože koruna se zaokrouhluje dolů a z nuly se daň neplatí.Agrofert vydal dluhopisy,korunové,úročil je šesti procenty aby sehnal levnější úvěr než u bank.Dluhopisy si koupil sám majitel Babiš za 1,5 miliardy,a tady bude problém.Neproběhlo to fiktivně jen na papíře?Měl Babiš v šuplíku tolik peněz,měl je na účtě,přišly na účet Agrofertu?Agrofert si dal úroky do nákladů ?Babiš tvrdí,že zadal audit/nejlepší metoda jak něco začmodrchat/,přeci by stačilo předložit pár výpisů z účtů.Tak to vidím já,možná tomu nerozumím,ale uvidíme.
              
Zajímá to Jurečku?
tojar  |  14.2.2017 12:49:01
chovatel: kolik lidí, chytrolíne chovateli, nakoupilo v ČR pozemky, když je stát nabízel k prodeji? Mám rád takové moralisty jako jste vy... Co na té koupi bylo nemorální? Můžete být konkrétní? Pokud tomu rozumíte a jestli to není jen bohapustá závist. V Česku nejčastější sport.
               
Zajímá to Jurečku?
Anonymous  |  14.2.2017 14:41:48
tojar:Závist ??? :) Jak si někdo může vážit polí po vyhnaných starousedlících, to mi hlava nebere. Ještě to dovršit tím, že na nich dělat nebude. Je to o žaludku, někdo normální by se z toho poblil..
                
Zajímá to Jurečku?
tojar  |  14.2.2017 15:02:53
Anonymous: a co vám brání... Myslím, že v sedmdesáti mám už nárok na důchod a prodávat nebudu. Třeba někdy těm starousedlíkům jak říkáte.Zájem tady je, ale zatím jen od realitek.
            
Zajímá to Jurečku?
Anonymous  |  14.2.2017 10:12:06
chovatel:No nesvůj byl kobliha z toho jak mu ten teplomet neomaleně a záměrně skákal do řeči a byl histerický když mu vystrkoval pod rypák že ty odrbávající emise vydala i jeho platící ČT a také když mu vysvětloval že ty díry pro zlodějinu nadělali socani s kalouskem a ods když u toho Moravec vypadal zase jako že má v uších nasráno !!Prober se!Co ten milovník koní Vondroužka s tou demonstrativní farmou ?Tam nevíš nic!!V tv už je z toho pomalu seriál jak za komoušů Dobrá voda!Mě to připadlo jako předobraz zemědělství kdy EU zastavila dotace:-))I když řady těch hrdinů co ty dotace odsuzuji a obejdou se bez nich ale musí je brát proti svému přesvědčení roste přímo geometrickou řadou:-))
             
Zajímá to Jurečku?
chovatel  |  14.2.2017 12:22:10
Anonymous:já ten seriál o hajtrách nesleduji.Warel,když je nečeho na ploše mnoho,tak se to neuživí,počkáme až se namnožej zvířata ve vojenským prostoru na Mimoňi,jak je budou lovit.
              
Zajímá to Jurečku?
Anonymous  |  14.2.2017 15:30:08
chovatel:tak že sleduješ ale to není pravda čapí hnízdo:-))až se namnoži koně ve VU tak se to plíživě zprivatizuje jako ta stará finta u prodeje vody že soukromník se líp postará to to je jen taková oklika tedy pokud budou ještě existovat ty ůživné dotace jako bere ten Vandráček v režimu čím víc tím víc a ty státe starej se:-))
          
Zajímá to Jurečku?
Vozka  |  13.2.2017 19:00:45
chovatel:tu prohnilou kobylu jsme měli vyhnat bičem od vrat... Když před lety Němec objížděl republiku a sliboval podporu soukromého zemědělství, věřili jsme, že to bude konečně protiváha Agrární kom. a ani jsme se nepodívali na net (kdo ho měl ?) že on sám je předseda AK -Ičo 64572218 a to dodnes. V tom kontextu jsou pak jasný rozlišný proklamace - když za ODS byla ASZ proti zastropování a dnes to Jurečkovi vyčteme, jako všechno vostatní. Pak se mi chce říct slogan, že kdo je prohnilejší než Ak - no jen ti, co říkaj, že odešli z AK, aby byli proti AK a pak zjistím, že nikdy nevodešli z AK a dělaj politiku pro AK i když se tvářej, že ji dělaj proti.
Na druhý straně je to i naše chyba, nechali jsme si zacpát hubu žvancem za svý přízpěvky a von všechny uřval, byť do politiky vůbec nezasahuje, jak nedávno zase řek, že vlastně nikdy nic neřek...
           
Zajímá to Jurečku?
rataj  |  13.2.2017 19:07:11
Vozka:To je těžký Vozka!Jak se výměrou dostanete na ty co jsou v AK a pod jejich dotační rozmetadlo pak už hrajete činohru i bez AMU nebo Damu!
           
Zajímá to Jurečku?
tojar  |  14.2.2017 14:57:19
Vozka: ta OAK už dneska neexistuje, ale jinak všechna čest. Já si vždycky myslel, že ten pán by si o AK ani boty neopucoval a on byl dokonce v roce 1996 předsedou OAK a hned v roce 1998 předsedou ASZ. Není nad to být vždycky u toho!
            
Zajímá to Jurečku?
Anonymous  |  14.2.2017 16:46:33
tojar:znám jednoho,co tady už mnoho let onanuje.Nejdřív byl KSČ a když se to otočilo,dělal pokladníka u zemědělské strany.Je dobrý být u toho.
             
Zajímá to Jurečku?
tojar  |  14.2.2017 22:39:13
Anonymous: buď ty chudáčku konkrétnější. Nevím kam ve svých ubohostech jste schopen zajít. Taky se jistě považujete za elitu vesnice.
            
Zajímá to Jurečku?
Anonymous  |  14.2.2017 18:53:52
tojar: prvopočátky asz jsou v agrární komoře, němec se tím nikdy netajil.
             
Zajímá to Jurečku?
tojar  |  14.2.2017 22:33:14
Anonymous: nalistoval jsem si Wikipedii a tam o AK ani slůvko.
            
Zajímá to Jurečku?
Posluchač  |  14.2.2017 19:34:37
tojar: Nyní jste vypustil vaší oblíbenou bolševickou podpásovku. Vy už jiný nebudete, kdyby vám raději pes utekl...
Řada sedláků totiž v té době vstupovala do AK. Když ale zjistili, že centrální vedení AK podporuje jen bývalá JZD, posléze logicky vystoupili.
             
Zajímá to Jurečku?
Vozka  |  14.2.2017 20:27:56
Posluchač:onanování a podobné osočování jsou podpásovky, jako to, kdo byl a je komanč, to je také podpásovka, která sráží jen AUTORA ! Hodnota informace je pouze v reálném faktu, což Ičo 64572218 a za ním jasný výklad o tom, že Němec je stále veden, jako zástupce AK je nezvratný. Z mnoha článků a jeho jednání každý ví, že si po dobu existence ASZ udělal z AK třídního nepřítele a na této rétorice postavil tuto ,,svou ASZ\\\", kterou se vždy zaštitoval a to je jeho osobnostní profil, prostě takový je on. Dávno pochopil, že v AK nemá šanci a tak si postavil tu svoji. Dal do toho obrovské množství energie i když můžeme mít výhrady k jeho charakteru, musíme uznat, že i s pomocí jeho ODS poslancováním opravdu dokázal něco vybudovat..., jenže kdyby to, co vybudoval bylo v ten prospěch, ve jménu kterého to dělal, tak by měl pomník a já bych se mu poklonil. Bohužel když se člověk jen hlouběji seznámí se vším, co je zde jen na těchto stránkách, a všech protikladech, jako že s ODS zastropování ne a s KDU ano, kritiku na Jurečku za reklamu na propagaci našich výrobků a opak s Gandalovičovou Rybou domácí a další, jako třeba vykonstruovanou aférou Oprostovice, kde Němec nebyl a Jurečka tam přečetl a dal tisku kritický projev 50. let... A na závěr jeho opakované prohlašování, že do politiky ASZ dlouhodobě nezasahuje a přitom každý, kdo byl na jediné radě, jej vidí sedět v čele a kdykoliv si bere slovo a vyjadřuje se ke všemu a proti všem... Což je zase, bohužel zásadní negativum jeho charakteru - absolutní intolerance. Naposledy to bylo vidět na jednohlasném zamítnutí návrhu k ,,myslivosti\\\" Řeháka, jenž nemusí mít ve všem pravdu, ale v pluralitní společnosti můžeme z každého návrhu vybrat alespoň něco, ale v Němcově ASZ je daná stranická disciplína - jednohlasně zamítnuto... a to je do budoucna pohřeb naděje, že jsme si mysleli, že okradeni o majetek v JZD máme někde naději a nakonec zjistíme, že za našeho předsedu a poradce ministra vyleze právní výklad, že se ke koupeným pozemkům v komplexkách nedostanem. Takže co si členové vlastně léta platili co?
              
Zajímá to Jurečku?
Anonymous  |  14.2.2017 21:48:58
Vozka:No není vše jen černé!Například za vyrovnání restituentů na které nezbyla státní půda a proti návrhu předkupu pachtýřem se ASZ postavila tvrdě a se vší vahou a rozhodností sedláků ctících vlastníctví půdy jako svaté!!Ne jen tedy té své!!!!To musíte uznat!!
              
Zajímá to Jurečku?
Anonymous  |  14.2.2017 21:56:28
Vozka:Ještě o pár řádků delší a už bys tenhle bestseller mohl vydat knižně. Aspoň by sis přivydělal něco k tomu, co máš od Jurka.
              
Zajímá to Jurečku?
Posluchač  |  14.2.2017 22:39:30
Vozka: Pana Řeháka znám osobně.. Jeho koncepci, tedy nějaký všeobjímající dirigismus jsme s Petrovou ze SVHP odmítli před lety.
               
Řehákův návrh
Vozka  |  15.2.2017 17:34:56
Posluchač: já jsem neřekl, že všechny návrhy Řeháka jsou dobré, nebo že se musí přijmout, ale jsou tam věci, které stojí minimálně za úvahu. Sice je dopředu nechci jmenovat, aby předem nebyly vymazány, ale asi vlastně spíš už jsou - jednohlasně odmítnuty. A jak jsem psal, stranická disciplína... No a jestli ho znáte osobně, tak to by vás nemělo limitovat, podstatný je návrh se svou myšlenkou a nikoliv autor. Což vlastně v ASZ je právě naopak - autor napíše, že hlavně je třeba řešit velikost honitby(kolik členů se svou výměrou pomýšlí na vlastní honitbu) a důležitější administrativní problémy odsunuli. Holt, život je otázkou priorit někoho ...
                
Řehákův návrh
Anonymous  |  15.2.2017 21:19:32
Vozka:máte pravdu, ale bylo by dobré se ozvat a říct své názory veřejně vedení a všem ostatním , ideální možnost je na jarním zasedání Rady Asociace soukromého zemědělství ČR, které bude 8. až 9. března 2017 v regionu ASZ Tábor.
             
Zajímá to Jurečku?
tojar  |  14.2.2017 22:36:34
Posluchač: jakou podpásovku? Já jsem těch podpásovek od vás a vašich soukmenovců zažil víc než je zdrávo. Mne budete poučovat o slušném chování a já si mám od vás nechat líbit všechno? Na to zapomeňte!
         
Zajímá to Jurečku?
Anonymous  |  13.2.2017 18:48:42
tojar:Jo!jen si kopněte!Že vám ta Bendlova chromá kobyla odplombovala od logickýho předkupu ty darovaný hektary státní půdy na stabilizaci sedláka na půdě a produkci levných a kvalitních potravin na to jste asi zapoměl!Ale co vim určitě tak v té době jste ODS jako chcíplou ještě určitě nevyhlašoval!
          
Zajímá to Jurečku?
tojar  |  13.2.2017 21:09:39
Anonymous: v době, kdyy Bendl byl ministrem zemědělství jsem už byl v důchodu. Půdu jsem nakupoval za ministrování vaší oblíbenkyně Vicenové a ministra Šebesty. Hektary jsem nedostal zadarmo, jak jistě račte vědět. Ale to nemá smyysl, vy jistě víte svý... Že váš předseda kandidoval do sněmovny za ODS není můj problém. jak jsem napsal za chromou, ale to nevylučuje její odúmrť...
           
Zajímá to Jurečku?
Anonymous  |  13.2.2017 22:13:42
tojar:odúmrť by byla kdybyste umřel, neměl dědice a váš majetek by připadl státu. Tak jste to myslel? Chcete vydědit svoje potomky? Nesnášíte se s nimi? S vaší povahou se tomu ani nedivím. Ale oni mohou vydědění soudně zvrátit, lepší by bylo je zlikvidovat, jak to ta vaše strana dělala v padesátých letech
            
Zajímá to Jurečku?
tojar  |  14.2.2017 9:21:50
Anonymous: já o voze, vy o koze. ...nevylučuje její úhyn (teď tomu snad rozumíte).
           
Zajímá to Jurečku?
Anonymous  |  13.2.2017 22:14:33
tojar:odúmrť by byla kdybyste umřel, neměl dědice a váš majetek by připadl státu. Tak jste to myslel? Chcete vydědit svoje potomky? Nesnášíte se s nimi? S vaší povahou se tomu ani nedivím. Ale oni mohou vydědění soudně zvrátit, lepší by bylo je zlikvidovat, jak to ta vaše strana dělala v padesátých letech
Analýza dobrá ,ale 25let prošlá!
Anonymous  |  11.2.2017 14:03:28
Ale, stejně stále opatrná začínajicí omezením nad 12OOha!Ha ha ha!Co tak polské omezení a rozdělování dotací???Než přijde z EU omezení dotací velkým ZD se rozpadmou pod tu hranici a do roka tu bude samý odpovědný sedlák ,jako před znárodněním!Ale jinak se opět nic nezmění!

Vložit příspěvek

Autor
Jméno:
E-mail*:
Zapamatovat údaje:

* Vyplňte jen pokud chcete dostávat příspěvky z této diskuze na e-mail

Váš příspěvek
Nadpis:
Text:
Antispam*: opište následující kód: antispamový kód
 

*Do políčka opište kód psaný červeně. Toto opatření zabraňuje spamovacím robotům zadávat reklamní příspěvky a slouží k ochraně této diskuze.

 
Asociace soukromého zemědělství ČR využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2012) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Asociace soukromého zemědělství ČR © 1998-2017  |  kancelar@asz.cz
Samcova 1, 110 00 Praha 1  |  tel.: 266 710 413-4  |  DS: vpnz2b8
Adresář firem  |  Inzerce  |  Obchod  |  Ubytování na farmě  |  webmaster  |  RSS 2.0
 
load