Hejtman s radním navštívili rodinné farmy v Olomouckém kraji

Sdílejte článek
Hejtman s radním navštívili rodinné farmy v Olomouckém kraji

Tři rodinné farmy si v úterý 15. listopadu přijel prohlédnout hejtman Olomouckého kraje Josef Suchánek společně s Martinem Šmídou, krajským radním pro životní prostředí a zemědělství. Statky, které zástupci hejtmanství navštívili, patří do Asociace soukromého zemědělství ČR (ASZ ČR) sdružující regionální hospodáře.

Manželé Dostálovi se v Bochoři na Přerovsku věnují rostlinné výrobě s využitím technologií precizního zemědělství a chovu koní. Právě tam zamířili hejtman s radním jako první. V doprovodu Jaroslava Šebka, předsedy Asociace soukromého zemědělství, navštívili také farmu rodiny Koutkových v olomoucké městské čtvrti Topolany. Koutkovi tam pěstují plodiny typické pro oblast Hané, zaměřují se především na výrobu, zpracování a prodej olejů ze sóji.

Celodenní návštěvu farem zakončili představitelé kraje na Zlaté farmě ve Vrbátkách na Prostějovsku, kde si prohlédli tradiční hanácké kroje a ochutnali typické moravské dobroty. Prošli si také chov červenostrakatých dojnic, Hanácký skanzen a navštívili obchod a kavárnu, která k farmě patří.

Zástupci kraje na závěr debatovali s pozvanými sedláky z ASZ Přerov a ASZ Olomouc.

Zdroj: Olomoucký kraj

Přečteno: 95x