Hovězí z EU - kvalita na prvním místě!

Sdílejte článek
Hovězí z EU - kvalita na prvním místě!

Copa-Cogeca startuje novou mediální kampaň na podporu producentů hovězího masa v EU. Jejím prostřednictvím chce především ukázat, jak vysoké nároky musí splňovat chovatelé hovězího dobytka v EU oproti zemím, které nejsou jejími členy, ale patří k předním světovým vývozcům. Nedávná jednání EU s Mercosure (sdružení volného obchodu Argentiny, Brazílie, Paraguaye a Uruguaye) ukázala, že pravidla nejsou nastavena férově a kvalita hovězího masa dováženého do EU je ohrožena. Kampaň bude postavena na videu či krátké reportáži, kterou natočí samotní farmáři. 

Copa-Cogeca žádá producenty hovězího masa, aby na své farmě v případě zájmu natočili maximálně dvouminutové video, které ukáže, jak se o zvířata starají a jaké nároky na jejich chov musí splňovat. Snímek musí být namluven anglicky, německy, francouzsky, italsky, španělsky nebo polsky. Natáčet ho lze na chytrý telefon nebo klasickou kameru.

Ve videu byste měli uvést následující údaje:

jméno, příjmení, kde se vaše farma nachází - v jakém státě, kolik máte zvířat, uveďte i některé standardy, které v chovu dodržujete:

· především dohledatelnost původu zvířat a jejich identifikace už od narození,

· ohled na pohodu chovaných zvířat – tzv. „animal welfare“,

· hovězí maso bez hormonů – v EU je použití v chovu hovězího dobytka zakázáno

· ochrana životního prostředí – v EU farmáři pečují o pastviny, chov dobytka tedy není realizován na úkor kácení lesů.

Copa-Cogeca příspěvky zpracuje a zveřejní je na všech svých sociálních médiích. Dopředu děkuje všem tvůrcům za spolupráci. Pokud máte zájem se do této kampaně zapojit, pro více informací si zatelefonujte nebo napište Radce Švecové do hlavní kanceláře ASZ (tel. 608 157 414, e-mail: ~8quRWin0-BFRYUSWlMhTj).

Po startu nové mediální kampaně organizace Copa-Cogeca na podporu producentů hovězího masa v EU se objevily informace o nebývalém skandálu s prodejem shnilého hovězího masa. Z něho jsou podezřelé hlavní brazilské masokombináty, mezi nimi i JBS, který je dle výše prodeje označován jako největší světový zpracovatel hovězího. Tři z jatečních provozů byly již zcela uzavřeny, dalších více než dvacet je detailně monitorováno. Do podvodů jsou vedle pracovníků těchto firem zapojeni i veterináři, dozorové orgány a dokonce i politici. Část dodávek tohoto masa měla být exportována i do Evropy. 

Připravila Radka Švecová, hlavní kancelář ASZ ČR, 27. 10. 2017

Přečteno: 151x