Zapojte se do snižování byrokracie prostřednictvím nového webu STOPBYROKRACII.CZ

Veronika JenikovskáVeronika Jenikovská
Sdílejte článek
Zapojte se do snižování byrokracie prostřednictvím nového webu STOPBYROKRACII.CZ

Ministerstvo průmyslu a obchodu spustilo nový web www.stopbyrokracii.cz, který je jedním z výstupů Expertní skupiny MPO pro snižování administrativní zátěže podnikatelů, jejímž stálým a aktivním členem je také Asociace soukromého zemědělství ČR.

Asociace je rovněž autorem některých témat, která jsou na webu představena jako chystaná nebo již realizovaná opatření (podpora rodinného podnikání, zvýšení limitu obratu OSVČ pro vstup do paušálního režimu daně, sjednocení účinnosti zákonů na dva termíny v roce, omezení počtu kontrol na podnikatele apod.), část témat se sem také daří posouvat z Antibyrokratické komise MZe. 

V rámci této aktivity se také může široká veřejnost zapojit do konzultace a prostřednictvím webu navrhnout konkrétní opatření, která by vedla ke snížení administrativy a zlepšení prostředí pro podnikatele. Tato konzultace bude probíhat až do poloviny září a na jejím základě bude navržen zákon (Lex RESTART), kterým chce MPO hromadně odstranit zbytečné administrativní požadavky v legislativě. 

Boj s byrokracií jde samozřejmě velmi pomalu, ale přesto se zdá, že pro novou vládu je podpora podnikání větším tématem a budeme proto rádi, pokud tuto příležitost využijete a sdělíte na webu www.stopbyrokracii.cz, jaké změny byste uvítali.

Veronika Jenikovská, tajemnice ASZ ČR

Přečteno: 174x