Pozvánka na webinář "Výživa rostlin jako součást integrované ochrany rostlin (IOR)"

Sdílejte článek
Pozvánka na webinář "Výživa rostlin jako součást integrované ochrany rostlin (IOR)"

22. 2. 2023 prostřednictvím platformy Microsoft Teams  

Moderní zemědělství používá integrovanou ochranu rostlin (IOR) jako základní nástroj omezování používání přípravků na ochranu rostlin. Podstatou IOR je optimální kombinace technologie zpracování půdy, hnojení, volby odrůd, střídání plodin, podpory užitečných organismů a ochrany rostlin proti škodlivým organismům.

Výživa rostlin Pozvánka 2023Jako u pilířů každé stavby přitom nelze vyjmout jeden prvek, aniž by nedošlo k ohrožení stability zbytku. V cyklu přednášek zaměřených na IOR připravujeme již 8. seminář, nyní s názvem „Výživa rostlin jako součást IOR“.

Ideální by v praxi bylo dosažení tzv. harmonické výživy rostlin, což je cílevědomý systém racionálního hnojení půdy a rostlin, který vychází z objektivních informací o výživném stavu půdy konkrétního pozemku.

Potřebné informace k harmonizaci výživy může zemědělec získat z výsledků rozborů zkoušení půd (AZZP – agrochemické zkoušení zemědělských půd).

Cílem testování půd je předejít překročení stavu minima či maxima u jednotlivých živin a tím zabránit narušení harmonie zásoby živin v půdě, ale také poklesu její úrodnosti – degradaci půdy. Neméně důležitý je také obsah organické hmoty v půdě, kterou lze dodávat různými způsoby.

Prosíme o vyplnění registračního formuláře prostřednictvím tohoto odkazu.

Podrobné informace naleztete na webu a Twitteru.

Předběžný program najdete zde.

Odkaz na webinář

 

Přečteno: 60x