Na severu Anglie byl potvrzen případ ptačí chřipky H5N1 u drůbeže

ČTK
Sdílejte článek
Na severu Anglie byl potvrzen případ ptačí chřipky H5N1 u drůbeže

Británie dnes odhalila případ ptačí chřipky typu H5N1 u drůbeže v hrabství Západní Yorkshire na severu Anglie. Informovalo o tom britské ministerstvo životního prostředí, potravinářství a záležitostí venkova.

Vysoce patogenní ptačí chřipka byla potvrzena u drůbeže poblíž vesnice Ravensthorpe.

„Veškerá drůbež v areálu bude humánně vybita,“ uvedlo ministerstvo na svých internetových stránkách. Kolem místa nálezu byla vyhlášena tříkilometrová ochranná zóna a v okruhu deseti kilometrů zóna sledování.

V Evropě je dlouhodobě zhoršená nákazová situace související s ptačí chřipkou. V České republice se objevil virus ptačí chřipky H5N1 v komerčním chovu naposledy minulý měsíc – v Bažantnici Zoufalý v Čejkovicích na Znojemsku.

V březnu byla v Británii poprvé zjištěna ptačí chřipka u ovce. Případ se vyskytl při rutinní kontrole zvířat na farmě v Yorkshire.

Zdroj: ČTK

Přečteno: 56x