Program zájezdu (změny vyhrazeny):
4. září – 15. září 2012

Den 1
Přílet do Montrealu, přejezd autobusem do hotelu v centru města, nedaleko restaurací, barů a zábavního centra. Nocleh v Montrealu.
Den 2
Návštěva přístavů v Montrealu, kde se nakládá obilí na odvoz do Quebecu, kde jej následně nakupují zahraniční kupci. Dále vás čeká prohlídka města, zahrnující prohlídku největší severoamerické katedrály Notre Dame, dále návštěva starého Montrealu, olympijského parku Mont Royale včetně prohlídky Biodómu – environmentálního muzea se 4.800 živých zvířat a 750 druhy rostlin v jednotlivých ekosystémech (viz foto). Oběd je plánován ve starém Montrealu, kde bude následně čas na jeho prohlídku. Po obědě přesun do centra města na pěší prohlídku kulturního a nákupního centra. Večeře a nocleh v centru Montrealu.
Den 3
Návštěva rostlinné farmy (kukuřice, pšenice) jihovýchodně od Montrealu. Další exkurze bude na kanadskou největší inseminační stanici vlastněnou družstvem farmářů v Ste. Hyacinthe, součástí bude seminář a návštěva zařízení. Po obědě následuje návštěva velké mléčné farmy, a pokud to umožní podmínky, tak také farmy s chovem buvolů. Budeme pokračovat do Victoriaville, po cestě bude ještě návštěva areálu se sily a mlýny nebo do mlékárny. Nocleh ve Victoriaville.

Den 4
Návštěva jednoho z geneticky nejlepších chovů mléčných krav v Kanadě (Comestar). Následovat bude oběd na javorové farmě. Přestože se javorový sirup sklízí brzy na jaře, dozvíme se všechny detaily o sklizni javorového sirupu a prohlédneme si zařízení na jeho zpracování. Cesta pokračuje do Quebecu, kde navštívíme sila v místním přístavu. Odsud plují lodi s obilím po St. Lawrence River do oceánu a přímo do Evropy a Afriky. Po ubytování v hotelu nás čeká projížďka lodí po St. Lawrence River s bufetovou večeří. Z lodi je výhled na přístav a obilná sila, která jsme navštívili v průběhu dne. Nocleh v Old Quebec City.
Den 5
Cesta podél severního břehu řeky St. Lawrence After na návštěvu jablečné farmy, kde produkují stovky výrobků z jablek. Dále navštívíme malé vinařství, které produkuje hrozny a vína ze speciálních odrůd révy, která je schopná přežít mrazy, jimž je v této oblasti v zimě vystavena. Následuje oběd a návštěva vodopádů Montmorency na severním břehu St. Lawrence river. Poté se vrátíme do Quebecu, kde budeme mít odpoledne volno na prohlídku Old Walled City area (nejstarší část města, 400 let stará, je obklopena hradbami a dodneška si zachovala původní atmosféru 18. století). Nocleh v Old Quebec City.

Den 6
Pokračování dále po řece St. Lawrence a navštívíme bizoní farmu. Cesta pokračuje do Ottawy, po cestě bude zastávka na prohlídku skleníků, kde bude zajištěn také oběd. Odpoledne nás čeká ještě prohlídka farmy s chovem masného skotu. Nocleh v Ottawě.
Den 7
Prohlídka Ottawy, hlavního města Kanady. Pak nás čeká přesun do Brockville nebo Gananoque, kde bude zajištěn oběd. Odpoledne budeme pokračovat do provincie prince Edwarda (provincie se rozkládá na samostatném ostrově), kde nás čeká návštěva ekologické zeleninové farmy a také do speciální řemeslné továrny na sýry. Cesta pokračuje do Cobourgu, který se nachází v centru oblasti pěstování jablek. Nocleh v Cobourgu.
Den 8
Cesta do Kitchener-Waterloo, kde navštívíme největší kanadský zemědělský trh, kde prodávají své výrobky tradiční farmáři, ale i menonitští zemědělci (Menonité – jsou součástí křesťanského hnutí novokřtěnců, žijí v uzavřených komunitách a nevyužívají moderní technologie). Na trhu probíhají také aukce skotu, koní a menších hospodářských zvířat. Po obědě navštívíme velkou rostlinnou farmu. Další cesta povede do Guelphu, kde sídlí 350 zemědělských organizací a také vládní kanceláře pro zemědělství a zemědělská škola. Nocleh v Guelphu.
Den 9
Přesun kanadským venkovem a vinicemi do městečka Niagara-on-the-Lake. Jedná se o nejproduktivnější kanadskou vinařskou oblast. Po cestě navštívíme jedno ze stovek velkých vinařství v oblasti, exkurze bude zahrnovat ochutnávku vín včetně ledových. V oblasti je také mnoho vysoce produktivních zahradnictví. Jsou zde stovky skleníků, kde se pěstují hlavně květiny. Jsou zde ale například i skleníky, kde se hydroponicky pěstují papriky.

Oběd a volný čas na prohlídku nás čeká v Niagara-on-the.Lake. Toto městečko bylo prvním hlavním městem Kanady po válce USA proti Británii a Kanadě v roce 1812. V roce 2012 tedy městečko oslaví 200 leté výročí této války, která znamenala vytvoření samostatné země Kanada. Dále budeme pokračovat podél řeky Niagary a vyšplháme srázem na místo, kde před 18.000 lety poprvé vytryskly Niagarské vodopády. Oblast Niagarských vodopádů si během odpoledne prohlédneme a večeřet budeme v restauraci s výhledem na vodopády. Také náš hotel bude nedaleko vodopádů, a také blízko nákupního a zábavního centra s kasinem. Nocleh v Niagara.
Den 10
Projížďka lodí Maid-of-the-Mist k vodopádu Horseshoe (součást Niagarských vodopásů), kde můžete cítit obrovskou sílu vodopádů. Poté zahájíme cestu do opetownu, kde navštívíme moderní a velmi dobře vedenou farmu se stádem 325 holštýnských krav. Jedná se o jeden z nejproduktivnějších chovů v Kanadě. Dále nás čeká návštěva farmy, kde se pěstuje asi 40 % produkce brokolice v provincii Ontario. Oběd bude domluven na golfovém hřišti, které patří rodině pěstující brokolici. Dálě budeme pokračovat do Cookstownu, kde navštívíme velkou farmu s masným skotem (asi 350 kusů). Dále následuje cesta do Toronta, kde bude po ubytování čas na prohlídku nejmodernějšího a největšího kanadského města. Nocleh v Torontu.
Den 11

Prohlídka města s obědem ve věži CN (třetí největší stavba světa, výška 553 metrů). Po obědě bude následovat přesun na mezinárodní letiště Pearson (YYZ) pro odlet nočním letem do Prahy.
Den 12
Přílet do Prahy
Cena - cca. 85.000,- Kč obsahuje:
1) 11 dní, 10 nocí v Kanadě
2) Kvalitní hotely
3) Stravování (plná penze) včetně nealko nápojů
4) Veškerá pozemní přeprava
5) Jeden turistický program
6) Spropitné
7) Profesionální průvodce
8) Program v angličtině (tlumočníka zajistí ASZ)
Není v ceně:
1) Letenka (nutno počítat cca 18 – 20.000,- Kč)
2) Pojištění
3) Nadstandardní služby v hotelích
4) Pomoc se zavazadly
5) Alkoholické nápoje
foto: wikipedia.org, comestar.qc.ca a USDA.org