Experiment na Hané. U Topolan vykvetly tisíce slunečnic

Deník.cz
Sdílejte článek
Experiment na Hané. U Topolan vykvetly tisíce slunečnic

Pohled na tisíce kvetoucích slunečnic těší ty, kdo projíždějí okolo olomoucké části Topolany. Na zhruba třech hektarech je tu pěstuje zemědělec Roman Koutek, šetrnou metodou z nich lisuje panenský olej.

Ačkoli tato teplomilná rostlina nemá na Hané tradici, vyzkoušel slunečnici na poli vysadit. Poprvé v loňském roce.

„Je to doména jižní Moravy, u nás se mnohem víc pěstuje řepka. Slunečnice byl experiment, jsem zatím jediný, kdo ji tady pěstuje. Jak se postupně mění klima, jsou už pro slunečnici na Hané vhodné podmínky. Loňská úroda byla slušná a letos to zatím vypadá také pěkně. V plném květu bude ještě týden dva, sklízet bychom mohli zhruba v říjnu,“ předpokládá Roman Koutek, který je předsedou Asociace soukromého zemědělství okresu Olomouc.

Již několik let pěstuje Roman Koutek na Olomoucku také sóju. Z části úrody získává lisováním zastudena takzvaný panenský sójový olej, který produkuje z tuzemské sklizně sóji zřejmě jako jediný v České republice. Zákazníkům nabízí ve stejné kvalitě řepkový olej a od loňského roku rovněž slunečnicový.

Čisté i ochucené oleje

„Slunečnici jsem začal pěstovat proto, že ze strany zákazníků byl o panenský slunečnicový olej značný zájem. Zároveň tak máme další využití pro naši lisovnu. Oleje nabízíme jak čisté, tak ochucené, například sušeným česnekem, chilli, tymiánem, rozmarýnem nebo bazalkou. Většinu bylinek pěstuje moje paní, takže jsou naše produkty stoprocentně regionální a za zákazníkem nemusejí putovat přes půl světa,“ poznamenal soukromý zemědělec.

Většinu úrody obilovin, řepky a sóji dodává Roman Koutek do výkupu a menší část olejovin využívá pro výrobu panenských olejů vhodných do salátů a studené kuchyně.

„Je určitě dobře, když každý sedlák dokáže alespoň něco ze své produkce také zpracovat. Zákazníci si ho pak s jeho produkty ztotožní. Mě, sedláka z Hané, si lidé spojí se sójou a olejem, podobně jako třeba Lukáše Drlíka lidé znají díky levanduli nebo Zlatu Mádrovou díky mléčným výrobkům,“ míní Roman Koutek.

Kdo chce vyzkoušet, jak chutná olej z olejnin vypěstovaných na Hané, může si jej koupit například na selských trzích na městské tržnici v Olomouci, v levandulovém bistru na Horním náměstí nebo na Zlaté farmě.

Po telefonické domluvě si pro něj lze zajet přímo do Topolan.

Autor: Magda Vránová

Přečteno: 1 124x