Agriwater

Inovativní a udržitelné způsoby zadržování vody v zemědělské krajině

logo_Agriwater_RGB

Projekt AGRIWATER je zaměřený na hledání nových a efektivních cest k adaptaci na změnu klimatu, zakládání a správu pokročilých vodních systémů pro udržitelné zemědělství. Jde o dlouhodobou strategii boje proti důsledkům sucha a podpory inovativního vodního hospodářství.

S cílem vyvinout ucelený balíček vzdělávacích materiálů jsme provedli dotazníkové šetření mezi českými farmáři. V průběhu trvání projektu od října 2020 do září 2022 se chystáme přinést celkem pět klíčových výstupů.

Prvním milníkem bude komplexní zpráva analyzující současné adaptační strategie, využívání vodních systémů, legislativu a možnosti ve srovnání s partnerskými zeměmi. Poté se můžete těšit na inspirativní sborník případových studií farem úspěšných ve svém boji se suchem díky inovativním vodohospodářským řešením. Vytvoříme také širokou škálu vzdělávacích materiálů, a to jak v tištěné podobě (návody k jednotlivým strategiím), tak ve formě elektronických materiálů a mikro-learningových videí zaměřených na zakládání inovativních vodních systémů.

Jako završení našeho projektu představíme digitální vzdělávací platformu – webové stránky, které poskytnou farmářům, vlastníkům půdy a dalším zájemcům informace o problematice sucha, projektových výstupech a dostupných vzdělávacích materiálech.

Na tomto ambiciózním projektu spolupracuje mezinárodní konsorcium složené ze šesti partnerů:

- Asociace soukromého zemědělství ČR (ASZ), Česká republika – koordinátor projektu
- Ministerstvo zemědělství, rozvoje venkova a životního prostředí (ARI), Kypr
- Evropský svaz vlastníků půdy (ELO), Belgie
- Hof und Leben (HuL), Německo
- On Projects Advising SL (OnP), Španělsko
- Florentská univerzita Università degli Studi di Firenze (UniFL), Itálie

Realizační program: Erasmus+ KA2 Strategické partnerství v oblasti vzdělávání dospělých

Číslo projektu: 2020-1-CZ01-KA204-078212

Období realizace projektu: 10/2020 – 09/2022

Logo_Erasmus+

stránky projektu

Mezinárodní stránky projektu