Placandovi: Zemědělství je někdy tvrdší škola života, ale zdá se, že naše děti mají bohatší život

Sdílejte článek
Placandovi: Zemědělství je někdy tvrdší škola života, ale zdá se, že naše děti mají bohatší život
Placandovi: Zemědělství je někdy tvrdší škola života, ale zdá se, že naše děti mají bohatší život

Práce v zemědělství je velmi fyzicky i časově náročná, a zvláště na zemědělce z rodinných farem klade nároky na zodpovědnost i toleranci. Příklad fungujícího rodinného hospodářství představují Placandovi z regionu ASZ České Budějovice, kteří se věnují chovu masného skotu a prasat, mají vlastní bourárnu a produkci prodávají napřímo z farmy. Placandovi dokázali skloubit ekonomicky fungující farmu s činností přinášející užitek životnímu prostředí. Jaké to je vychovávat malé děti v zemědělství? Proč se Placandovi rozhodli pro přímý prodej zákazníkům ze dvora? A co jim přináší spolupráce s centrem pro rehabilitaci osob se zdravotním postižením ARPIDA?

Poslechněte si další díl podcastu Sedláci v éteru.

Tuto epizodu si také můžete poslechnout na: 

SPOTIFY
GOOGLE PODCASTS 

Karolína Mašková a Tomáš Zavadil
Hlavní kancelář ASZ ČR

Přečteno: 1 378x